12 Lis 2016

Moja córka jest księżniczką. A Twoja?

Jest coś wyjątkowego w tiulu, różu i blasku. W zasadzie każdej małej dziewczynce w pewnym przedziale wiekowym na widok tego co „ksieżniczkowe” błyszczą się oczy, a buzia otwiera się szeroko. I zawsze odrzucałam ten fenomen Księżniczek. Do czasu, aż nie spojrzałam w oczy mojej córeczki ubranej w tiulową tutu, koronę i machającej złotą różdżką.

Czytaj więcej „Moja córka jest księżniczką. A Twoja?” »

11 Lis 2016

List do Mikołaja + kartki świąteczne DIY

Do Mikołajek został jeszcze co prawda miesiąc, ale podobno zaczynamy się wszyscy powoli rozgadać za prezentami. Nie da się nie zauważyć, że pojawiają się pierwsze ogłoszenia reklamowe, pierwsze posty z inspiracjami prezentowymi.  Nie możemy jednak zapomnieć, że w mikołajkach ważny jest też proces dochodzenia do prezentu.

Czytaj więcej „List do Mikołaja + kartki świąteczne DIY” »

26 Lut 2016

8 rzeczy niedziecioodpornych

Tak to zwykle bywa: wijecie sobie gniazdko jako bezdzietna parka. Zbieracie, dobieracie, porównujecie…Przechodzicie przez milion burz spowodowanych wyborem klamek czy włączników światła. Spędzacie też dwa miliardy godzin w sklepach z artykułami wnętrzarskimi i trzy miliardy godzin w internecie przeglądając trendy i okazje cenowe… Aż w końcu pewnego dnia przychodzi ten upragniony dzień – dzień przeprowadzki do waszego M.
I mieszkacie sobie razem już jakiś czas. Docieracie się. Kłócicie się czasem o pierdoły – o zostawione skarpetki pod łóżkiem i o włosy na podłodze w łazience. Życie jednak płynie swobodnie i jest Wam dobrze. Tak dobrze, że podejmujcie decyzję o powiększeniu rodziny. Taaaa… I nagle Wasze gniazdko okazuję się być zupełnie „NIEdziecioodporne”!

Czytaj więcej „8 rzeczy niedziecioodpornych” »

6 Sty 2016

Znikające zabawki

Nie cierpię! No po prostu nie cierpię bałaganu! I mimo, iż trójka dzieci nauczyła mnie do niego dystansu i już pogodziłam się z faktem, że fugi mogę myć szczoteczką do zębów tylko raz w miesiącu, ciągle źle czuję się w bałaganie. I ze wszystkich sił staram się nauczyć moje dzieci trzymania porządku w swoich pokojach. Odniosłam na tym polu już pewne sukcesy…

Czytaj więcej „Znikające zabawki” »

21 Gru 2015

5 sposobów by ozdobić pokoik dziecka na Święta

Święta to czas, który należy celebrować. Powinniśmy zrobić wszystko by nie były to zwyczajne dni, służące do odpoczynku i w które będziemy jeść ponad miarę. Wiadomo nasze przygotowanie to głównie kwestia ducha, ale by podkreślić nieco wyjątkowość tego czasu dekorujemy też nasze domy. Ubieramy zgodnie z tradycją choinki, wieszamy lampki tu i ówdzie, na stołach pojawiają się stroiki bożonarodzeniowe i eleganckie obrusy. Dbamy o to by było pięknie i elegancko. A co z dziecięcym pokoikiem?

Czytaj więcej „5 sposobów by ozdobić pokoik dziecka na Święta” »