23 Mar 2017

Najważniejsze to mieć system…zwłaszcza o poranku!

Dla większości Rodzin poranki to najbardziej chaotyczny moment dnia. Łazienka jest pod okupacją, dzięki są wypoczęte, ich baterie są naładowane, co wcale nie sprzyja szybkiemu ubieraniu się czy jedzeniu śniadania. Jednym słowem jest dużo bieganiny, dużo gadania i całkowita dezorientacja…Jeszcze całkiem niedawno po takich porankach byłam zmęczona i marzyłam o tym by sobie usiąść i się wyłączyć, a przecież na nogach byłam maksymalnie dwie godziny…

Czytaj więcej „Najważniejsze to mieć system…zwłaszcza o poranku!” »

28 Paź 2016

Pyszne placuszki z cukinii w wersji dla dzieci i dla dorosłych

Dziś piątek! Dzień kulinarnych nowości. Jakoś zawsze tego dnia czuję, że muszę przygotować coś oryginalnego, co urozmaica naszą dietę. I poznałam lub wymyśliłam już naprawdę wiele wersji naleśników, często staram się wymyślić coś innego. Ileż można jeść naleśniki? Sięgam zatem po różne wariacje na temat placków ziemniaczanych, bo moja Rodzina naprawdę je uwielbia. Dziś zapraszam Was na placki bez ziemniaków, a z cukinią! Smacznego!

Czytaj więcej „Pyszne placuszki z cukinii w wersji dla dzieci i dla dorosłych” »

17 Paź 2016

A Ty co chowasz w swojej szafie?

Dosłownie kilka dni temu bliska znajoma podczas luźniej rozmowy o dzieciach u dentysty zdradziła mi, że w jej Rodzinie wiele dzieci ma problem z próchnicą. A ich Rodzice bagatelizują całkowicie ten problem. I nie chodzi tu o jedną małą dziurkę, która już pięciolatkom może się zdarzyć, a o prawdziwą próchnicę na niemal każdym mleczaku. I jakoś tam mnie tchnęło, że to niesamowicie dziwne zjawisko „wiedzieć i nie widzieć”. Dlaczego ludzka natura jest tak skonstruowana, że lubimy zamiatać wiele ważnych rzeczy pod dywan?

Czytaj więcej „A Ty co chowasz w swojej szafie?” »

22 Lip 2016

Komu przeszkadzają dzieci?

Dzieci to nie są święte krowy i nie może być tak, że wszystko im wolno. Wiemy też wszyscy, że dzieci oprócz tego, że są największymi darami prosto z nieba, potrafią czasem dać w kość każdemu. Czy można jednak wyobrazić sobie kogoś komu dzieci naprawdę przeszkadzają i kto ich zwyczajnie nie toleruje? Owszem, bo takich osób jest całkiem spore grono. Co z nimi w takim razie jest nie tak? Jak w ogóle można nie lubić dzieci?

Czytaj więcej „Komu przeszkadzają dzieci?” »