16 Sty 2017

Kiedy dzieci śpią…

 

Dzieciaki są w centrum naszego świata! Codzienne problemy zwykle oscylują wokół nich, to one skupiają na sobie większość naszej uwagi. U nas każdy dzień zaczyna się od dzieci (zresztą u Was pewnie też) – wszak zegarek nam niepotrzebny – Jaśko budzi się punktualnie o 6 30, czasem wcześniej. Potem przedszkole, szkoła, zajęcia dodatkowe, spacerek, zabawy… No ale w końcu idą spać:). Ogromny odsetek rodziców marzy aby była to jak najwcześniejsza pora. Niestety taka sama ilość dzieci, bardzo wytrwale, stara się przesunąć ten czas do godziny co najmniej 22:). Tym razem jednak nie o tym jak skutecznie położyć dzieciaki spać…

Czytaj więcej „Kiedy dzieci śpią…” »

29 Gru 2016

Jak zaplanować idealne przyjęcie sylwestrowe i się nie zmęczyć?

Nigdy nie lubiłam „Sylwestra”. I z jednej strony ten dzień ma ogromny potencjał. Kończy się stary rok, można zamknąć wszystkie złe rozdziały, zapomnieć o tym co nam nie wyszło i z optymizmem, wiatrem w żaglach spoglądać w to co niesie przyszłość, nowy dzień, nowy rok. Brzmi to super jak dla mnie, ponieważ ja uwielbiam zaczynać od początku i dążyć do perfekcji. Cały jednak urok zawsze pryska i to z powodu co najmniej dziwnego, a mianowicie imprezy sylwestrowej….

Czytaj więcej „Jak zaplanować idealne przyjęcie sylwestrowe i się nie zmęczyć?” »

28 Paź 2016

Pyszne placuszki z cukinii w wersji dla dzieci i dla dorosłych

Dziś piątek! Dzień kulinarnych nowości. Jakoś zawsze tego dnia czuję, że muszę przygotować coś oryginalnego, co urozmaica naszą dietę. I poznałam lub wymyśliłam już naprawdę wiele wersji naleśników, często staram się wymyślić coś innego. Ileż można jeść naleśniki? Sięgam zatem po różne wariacje na temat placków ziemniaczanych, bo moja Rodzina naprawdę je uwielbia. Dziś zapraszam Was na placki bez ziemniaków, a z cukinią! Smacznego!

Czytaj więcej „Pyszne placuszki z cukinii w wersji dla dzieci i dla dorosłych” »

29 Lip 2016

Moje ulubione ciasto.

Lubicie piec ciasta? Ja bardzo. Choć przyznam Wam się szczerze, ze nie upiekłam ani jednego ciasta dopóki nie wyszłam za Mąż. Jakoś tak fakt, że Mąż lubi ciasta i to że stałam oficjalnie Panią domu sprawiło, że nadrobiłam brak tej umiejętności. Z czasem okazało się, że całkiem nieźle mi to wychodzi i że wcale nie jest to trudne…No może poza  Babką, bo to ciasto jest moją achillesową i wychodzi mi co trzeci raz…Dziś jednak podzielę się z Wami przepisem na zdecydowanie moje ulubione, top, number one ciasto – Ucierane z owocami.

Czytaj więcej „Moje ulubione ciasto.” »

4 Lip 2016

Nasza przygoda – Ugotuj mi Razem!

Ostatnio powróci jak kamfora temat Mam siedzących w domu i tego, że ich życie nie jest tak różowe jak to pokazują reklamy mleka modyfikowanego. I czytaliście już wiele, wiele razy, że najlepszym co może spotkać taką Mamę, która czuje się przytłoczona i nieco już zmęczona samotnością jest odwaga! Słychać rady typu: wszystkie te młode Kobiety powinny znaleźć w sobie siłę i motywację do częstego wychodzenia w domu, bo to daje naprawdę wiele…No dobrze! Łatwo powiedzieć! Wyjść! Ale dokąd….

Czytaj więcej „Nasza przygoda – Ugotuj mi Razem!” »

2 Maj 2016

5 zasad jak przygotować idealnego grilla?

Weekend majowy, dla sporej części ludzkości (no dobra, przynajmniej w Polsce tak jest), to doskonały moment na otwarcie sezonu grillowego. I tak wszyscy spędzamy czas na zielonej trawce, gdzieś za miastem i pieczemy sobie kiełbaski i karczki i ziemniaczki i zaliczamy tradycyjny polski chill out. No to skoro sezon się rozpoczyna, to z chęcią zdradzę Wam kilka moich sekretów na grilla idealnego.

Czytaj więcej „5 zasad jak przygotować idealnego grilla?” »

20 Kwi 2016

10 rzeczy, które dobrze jest zrobić po 30-stce.

Przekroczyłam już 30 rok życia. Czy to przeżywałam? Zupełnie nie…Ale przyznam szczerze, że zaczęłam już zauważać pewne zmiany, które zachodzą w moim organizmie. Na pewno zwolnił mój metabolizm, na pewno spadła moja kondycja. Na pewno nie mam już pięknej i gładkiej cery i słabsze włosy. I wiem, że to nie tylko kwestia wieku, ale także trzech ciąż i mojego stylu życia. Doszłam, zatem do wniosku, że czas o siebie zadbać na poważnie…

Czytaj więcej „10 rzeczy, które dobrze jest zrobić po 30-stce.” »

21 Mar 2016

A który mebel jest najważniejszy w Twoim domu?

Mogłabym zarzucić Was kadrami wielkanocnymi inspiracjami, dekoracjami, jajkami, koszyczkami i zajączkami i DIY. Mogłabym się rozwodzić nad prezentami na zajączka. Mogłabym też uraczyć Was całą masą przepisów kulinarnych.  Znajdziecie wiele wspaniałych inspiracji na innych blogach. Ja nie przygotowałam takiego postu. Dlaczego? Ja po prostu inaczej widzę te Święta…

 

Czytaj więcej „A który mebel jest najważniejszy w Twoim domu?” »