28 Lis 2016

Sposób na Święta!

Dziś chciałabym z Wami porozmawiać o… Bożym Narodzeniu…Tak, tak, wiem, że jest jeszcze listopad, ale w zeszłym roku narzekałam Wam,  że nie udało mi wejść w Świąteczny klimat i w moim odczuciu w zeszłorocznym Świętom brakło ducha… Poza tym może razem ze mną poczujecie motywację do „ogarnięcia się” na Święta, aby uniknąć całego tego zgiełku i szaleństwa. Wiecie,  jakoś tak mi się wydaje, że ta przedświąteczna gorączka tylko przeszkadza w takim prawdziwym przeżywaniu Świąt!

Czytaj więcej „Sposób na Święta!” »

29 Lip 2016

Moje ulubione ciasto.

Lubicie piec ciasta? Ja bardzo. Choć przyznam Wam się szczerze, ze nie upiekłam ani jednego ciasta dopóki nie wyszłam za Mąż. Jakoś tak fakt, że Mąż lubi ciasta i to że stałam oficjalnie Panią domu sprawiło, że nadrobiłam brak tej umiejętności. Z czasem okazało się, że całkiem nieźle mi to wychodzi i że wcale nie jest to trudne…No może poza  Babką, bo to ciasto jest moją achillesową i wychodzi mi co trzeci raz…Dziś jednak podzielę się z Wami przepisem na zdecydowanie moje ulubione, top, number one ciasto – Ucierane z owocami.

Czytaj więcej „Moje ulubione ciasto.” »

19 Lut 2016

Przepis na łososia w pesto z rukoli

Lubicie pesto? Takie tradycyjne z bazylii orzeszków piniowych? Ja bardzo lubię, choć usiałam się do niego przekonać! Na pewno najlepiej smakuje takie homemade…Jestem też wielką fanką rukoli. Stąd łącząc jedną miłość z drugą w repertuarze moich przepisów topowych zaistniał taki na pesto z rukoli właśnie. Połączyłam go z łososiem, w ramach eksperymentu, myślę, że udanego. Zapraszam!

Czytaj więcej „Przepis na łososia w pesto z rukoli” »

30 Gru 2015

Przekąskowe S.O.S.

Sylwester w naszym domu! Czujemy emocje. Poza tym, że musimy: załatwić nianię do dzieci, zaliczyć fryzjera, kosmetyczkę, pięknie się ubrać, zrobić perfekcyjny makijaż za pomocą instruktażu z You Tuba, ale musimy także przygotować odpowiednią strawę dla naszych gości. I co tu przygotować, zwłaszcza, że ludków na imprezie będzie sporo, a do tego towarzystwo będzie bardzo różnorodne…

Czytaj więcej „Przekąskowe S.O.S.” »