29 Gru 2016

Jak zaplanować idealne przyjęcie sylwestrowe i się nie zmęczyć?

Nigdy nie lubiłam „Sylwestra”. I z jednej strony ten dzień ma ogromny potencjał. Kończy się stary rok, można zamknąć wszystkie złe rozdziały, zapomnieć o tym co nam nie wyszło i z optymizmem, wiatrem w żaglach spoglądać w to co niesie przyszłość, nowy dzień, nowy rok. Brzmi to super jak dla mnie, ponieważ ja uwielbiam zaczynać od początku i dążyć do perfekcji. Cały jednak urok zawsze pryska i to z powodu co najmniej dziwnego, a mianowicie imprezy sylwestrowej….

Czytaj więcej „Jak zaplanować idealne przyjęcie sylwestrowe i się nie zmęczyć?” »

28 Lis 2016

Sposób na Święta!

Dziś chciałabym z Wami porozmawiać o… Bożym Narodzeniu…Tak, tak, wiem, że jest jeszcze listopad, ale w zeszłym roku narzekałam Wam,  że nie udało mi wejść w Świąteczny klimat i w moim odczuciu w zeszłorocznym Świętom brakło ducha… Poza tym może razem ze mną poczujecie motywację do „ogarnięcia się” na Święta, aby uniknąć całego tego zgiełku i szaleństwa. Wiecie,  jakoś tak mi się wydaje, że ta przedświąteczna gorączka tylko przeszkadza w takim prawdziwym przeżywaniu Świąt!

Czytaj więcej „Sposób na Święta!” »

25 Lis 2016

Po co robić kalendarz adwentowy? +5 kalendarzy adwentowych last minute

Cóż co roku obiecuję sobie, że stworzę kalendarz adwentowy i co roku brakuje mi na to czasu.   Gdzieś ulatuje, przecieka przez palce…i niestety nie udaje mi się kalendarza przygotować. W tym roku powiem Wam nie jest lepiej. To gorący okres roku, chyba dla wszystkich. W mojej branży oczywiście też. Nie poddaję się jednak, ponieważ do 1 grudnia i wielkiego odliczania zostało jeszcze kilka dni…a kalendarz adwentowy zrobić warto. Dlaczego?

Czytaj więcej „Po co robić kalendarz adwentowy? +5 kalendarzy adwentowych last minute” »

21 Mar 2016

A który mebel jest najważniejszy w Twoim domu?

Mogłabym zarzucić Was kadrami wielkanocnymi inspiracjami, dekoracjami, jajkami, koszyczkami i zajączkami i DIY. Mogłabym się rozwodzić nad prezentami na zajączka. Mogłabym też uraczyć Was całą masą przepisów kulinarnych.  Znajdziecie wiele wspaniałych inspiracji na innych blogach. Ja nie przygotowałam takiego postu. Dlaczego? Ja po prostu inaczej widzę te Święta…

 

Czytaj więcej „A który mebel jest najważniejszy w Twoim domu?” »

21 Gru 2015

5 sposobów by ozdobić pokoik dziecka na Święta

Święta to czas, który należy celebrować. Powinniśmy zrobić wszystko by nie były to zwyczajne dni, służące do odpoczynku i w które będziemy jeść ponad miarę. Wiadomo nasze przygotowanie to głównie kwestia ducha, ale by podkreślić nieco wyjątkowość tego czasu dekorujemy też nasze domy. Ubieramy zgodnie z tradycją choinki, wieszamy lampki tu i ówdzie, na stołach pojawiają się stroiki bożonarodzeniowe i eleganckie obrusy. Dbamy o to by było pięknie i elegancko. A co z dziecięcym pokoikiem?

Czytaj więcej „5 sposobów by ozdobić pokoik dziecka na Święta” »

15 Gru 2015

„Zgubiłam” Święta – 8 sposobów by odnaleźć świątecznego ducha….

 

Jakoś tak nie mogę wejść w ten klimat świąteczny… Zewsząd atakują Mikołaje, promocje i światełka. Miasta pięknie ubrane, galerie handlowe jeszcze piękniej, w radio lecą hity sezonowe, wszędzie można zobaczyć inspiracje prezentowe, za każdym rogiem czai się pięknie ubrana choinka, a ja jakoś tak w ten nastrój wejść nie mogę… Co jest nie tak? Czego w tym wszystkim brak, że nie czuję tej świątecznej ekscytacji? Postanowiłam coś z tym zrobić i trochę sobie pomóc…

Czytaj więcej „„Zgubiłam” Święta – 8 sposobów by odnaleźć świątecznego ducha….” »

7 Gru 2015

To jak kupić ten prezent idealny?

Święta za pasem. Mikołaje wychodzą zza każdego rogu. Od listopada atakują nas oferty, rabaty, promocje i ewentualne prezenty. Producenci wysilają się tworząc zestawy i zestawiki idealne. No i kupujemy te wyszukane propozycje znalezione w hipermarketach, pakujemy w torebki z choineczką i mówimy ufff….z głowy. A potem przychodzą Święta. Wszyscy jak dzieci, gdy zakończy się kolacja wigilijna, łypiemy w stronę choinki i prezentów. Czekamy…wydostajemy spod drzewka paczkę…zdejmujemy papier…i ach! Cudowny zestaw przygotowany przez producenta i zakupiony w hipermarkecie…Och! Jakiż to cudowny prezent…A jakże?!

Czytaj więcej „To jak kupić ten prezent idealny?” »