29 Gru 2016

Jak zaplanować idealne przyjęcie sylwestrowe i się nie zmęczyć?

Nigdy nie lubiłam „Sylwestra”. I z jednej strony ten dzień ma ogromny potencjał. Kończy się stary rok, można zamknąć wszystkie złe rozdziały, zapomnieć o tym co nam nie wyszło i z optymizmem, wiatrem w żaglach spoglądać w to co niesie przyszłość, nowy dzień, nowy rok. Brzmi to super jak dla mnie, ponieważ ja uwielbiam zaczynać od początku i dążyć do perfekcji. Cały jednak urok zawsze pryska i to z powodu co najmniej dziwnego, a mianowicie imprezy sylwestrowej….

Czytaj więcej „Jak zaplanować idealne przyjęcie sylwestrowe i się nie zmęczyć?” »

25 Lis 2016

Po co robić kalendarz adwentowy? +5 kalendarzy adwentowych last minute

Cóż co roku obiecuję sobie, że stworzę kalendarz adwentowy i co roku brakuje mi na to czasu.   Gdzieś ulatuje, przecieka przez palce…i niestety nie udaje mi się kalendarza przygotować. W tym roku powiem Wam nie jest lepiej. To gorący okres roku, chyba dla wszystkich. W mojej branży oczywiście też. Nie poddaję się jednak, ponieważ do 1 grudnia i wielkiego odliczania zostało jeszcze kilka dni…a kalendarz adwentowy zrobić warto. Dlaczego?

Czytaj więcej „Po co robić kalendarz adwentowy? +5 kalendarzy adwentowych last minute” »

16 Lis 2016

5 sposobów na to by przedszkolak zrobił to co chcesz bez awantury!

Czy myśleliście kiedyś o tym jak ciężko jest być  Przedszkolakiem? Już macie swoje zdanie, jesteście podobno już duzi i możecie robić sami tyle rzeczy! Ot, na przykład już jeść samodzielnie zupę, chodzić do toalety bez Mamy no i chodzić do przedszkola! A z drugiej strony cały dzień musicie słuchać innych! Brzmi to mega frustrująco prawda? I stąd właśnie biorą się zapędy naszych dzieci do bycia zawsze „na NIE”…

Czytaj więcej „5 sposobów na to by przedszkolak zrobił to co chcesz bez awantury!” »

12 Lis 2016

Moja córka jest księżniczką. A Twoja?

Jest coś wyjątkowego w tiulu, różu i blasku. W zasadzie każdej małej dziewczynce w pewnym przedziale wiekowym na widok tego co „ksieżniczkowe” błyszczą się oczy, a buzia otwiera się szeroko. I zawsze odrzucałam ten fenomen Księżniczek. Do czasu, aż nie spojrzałam w oczy mojej córeczki ubranej w tiulową tutu, koronę i machającej złotą różdżką.

Czytaj więcej „Moja córka jest księżniczką. A Twoja?” »

12 Wrz 2016

Czy trzylatka warto nauczyć czytać?

Ludzie są wyjątkowi. Dzieci są wyjątkowe. Inteligentne, bystre, ciekawe świata. A właśnie świat ten wymaga. Przede wszystkim wymaga wiedzy i przebojowości. I wcale nie jest łatwo żyć. Nam Rodzicom, kochającym tak mocno własne dzieci, zależy nam na tym by dać dzieciakom pełen dostęp do  wiedzy. Chcemy by miały łatwiej i by osiągnęły wiele. Czy czasem jednak nie przesadzamy?

Czytaj więcej „Czy trzylatka warto nauczyć czytać?” »

4 Lip 2016

Nasza przygoda – Ugotuj mi Razem!

Ostatnio powróci jak kamfora temat Mam siedzących w domu i tego, że ich życie nie jest tak różowe jak to pokazują reklamy mleka modyfikowanego. I czytaliście już wiele, wiele razy, że najlepszym co może spotkać taką Mamę, która czuje się przytłoczona i nieco już zmęczona samotnością jest odwaga! Słychać rady typu: wszystkie te młode Kobiety powinny znaleźć w sobie siłę i motywację do częstego wychodzenia w domu, bo to daje naprawdę wiele…No dobrze! Łatwo powiedzieć! Wyjść! Ale dokąd….

Czytaj więcej „Nasza przygoda – Ugotuj mi Razem!” »

29 Cze 2016

4 powody, dla których warto nauczyć się tańczyć.

Dlaczego warto tańczyć? Jako emerytowana instruktorka tańca odpowiem Wam tak jak czuję:  ponieważ w tańcu nie dasz rady nikogo oszukać? W tańcu musisz być sobą…w ruchu, w muzyce, nie dasz rady udawać…Paulo Coelho w „Czarownicy z Portobello” napisał: „podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce”. To prawda. Jest jednak kilka innych powodów dla których warto zacząć tańczyć…

Czytaj więcej „4 powody, dla których warto nauczyć się tańczyć.” »

9 Kwi 2016

Rowerek z pedałkami – na co zwrócić uwagę?

Sezon rowery rozpoczęty. To już oficjalnie potwierdzona wiadomość. Czeka nas teraz wspaniały czas rodzinnych wycieczek jednośladami, spędzania aktywnie czasu na świeżym powietrzu, wypraw na łono natury z kocem piknikowym. To wszystko brzmi pięknie, ale…

…ale najpierw musimy kupić naszemu dziecko rower. I tu pojawia się wieki dylemat: który z dwukołowców wybrać? Na co zwrócić uwagę? Ciężka sprawa…

Postaram się Wam trochę pomóc… 🙂

Czytaj więcej „Rowerek z pedałkami – na co zwrócić uwagę?” »

8 Mar 2016

Jaki rowerek biegowy będzie idealny dla Twojego dziecka?

Oki! Oki! Idzie wiosna…czujemy ją w powietrzu, widzimy ją już na naszych stołach. Wyczekujemy tych pierwszych cieplejszych, słonecznych dni. Marzymy o tym by wyjść z domu, tęsknimy za zabawami na świeżym powietrzu! Nasze dzieci też bardzo za tym tęsknią…Jedną z ulubionych aktywności dzieciaków w ciepłe dni jest jazda na rowerze. Jaki więc rowerek wybrać dla naszego dziecka? I dlaczego właśnie biegowy?

Czytaj więcej „Jaki rowerek biegowy będzie idealny dla Twojego dziecka?” »