26 Sty 2017

Bądź dumny ze swojego dziecka, ale rób to mądrze!

Nie  można zaprzeczyć stwierdzeniu, że świadomość, iż bliscy nam ludzie są z nas dumni dodaje nam skrzydeł. Kiedy widzimy dumę w oczach naszych Rodziców wiemy, że nasze starania, wysiłki, nasza praca miały sens i zostały docenione. I oczywiście każdy nasz sukces powinien być doceniany przez Mamę i Tatę, zwłaszcza, że nikt inny nie potrafi docenić człowieka tak bardzo jak jego Rodzice (no, może jeszcze jego druga połowa). Ale tylko naprawdę mądrzy Rodzice wiedzą jednak jak być dumnymi z dziecka tak, by z miłości nie zrobić mu wielkiej krzywdy!

Czytaj więcej „Bądź dumny ze swojego dziecka, ale rób to mądrze!” »

18 Sty 2017

5 moich rad dla świeżo upieczonej Mamy.

Jestem mamą już ponad 6 lat. Mam trójkę dzieci, obu płci w wieku 3 latka, 5 lat i 6 i pół roku. Jak to zwykle bywa, każde z nich ma totalnie inną osobowość. Pewne też domyślacie się, że „przerobiłam” z nimi wiele i przeżyłam niepoliczalną liczbę przygód. Wiele razy zdarzyło mi się płakać i wiele razy wzruszałam się do łez. I muszę Wam powiedzieć, że przez ten spory kawałek czasu moje podejście do macierzyństwa bardzo się zmieniło. Bardzo żałuję, że sama urodziłam dzieci w dość młodym wieku, ale bynajmniej nie dlatego, że byłam „za młoda” i „się nie wyszalałam”, ale dlatego, że nie miałam wśród bliskich mi osób innych młodych Mam, które mogły powiedzieć mi prawdę o macierzyństwie.

Czytaj więcej „5 moich rad dla świeżo upieczonej Mamy.” »

25 Lis 2016

Po co robić kalendarz adwentowy? +5 kalendarzy adwentowych last minute

Cóż co roku obiecuję sobie, że stworzę kalendarz adwentowy i co roku brakuje mi na to czasu.   Gdzieś ulatuje, przecieka przez palce…i niestety nie udaje mi się kalendarza przygotować. W tym roku powiem Wam nie jest lepiej. To gorący okres roku, chyba dla wszystkich. W mojej branży oczywiście też. Nie poddaję się jednak, ponieważ do 1 grudnia i wielkiego odliczania zostało jeszcze kilka dni…a kalendarz adwentowy zrobić warto. Dlaczego?

Czytaj więcej „Po co robić kalendarz adwentowy? +5 kalendarzy adwentowych last minute” »

16 Lis 2016

5 sposobów na to by przedszkolak zrobił to co chcesz bez awantury!

Czy myśleliście kiedyś o tym jak ciężko jest być  Przedszkolakiem? Już macie swoje zdanie, jesteście podobno już duzi i możecie robić sami tyle rzeczy! Ot, na przykład już jeść samodzielnie zupę, chodzić do toalety bez Mamy no i chodzić do przedszkola! A z drugiej strony cały dzień musicie słuchać innych! Brzmi to mega frustrująco prawda? I stąd właśnie biorą się zapędy naszych dzieci do bycia zawsze „na NIE”…

Czytaj więcej „5 sposobów na to by przedszkolak zrobił to co chcesz bez awantury!” »

11 Lis 2016

List do Mikołaja + kartki świąteczne DIY

Do Mikołajek został jeszcze co prawda miesiąc, ale podobno zaczynamy się wszyscy powoli rozgadać za prezentami. Nie da się nie zauważyć, że pojawiają się pierwsze ogłoszenia reklamowe, pierwsze posty z inspiracjami prezentowymi.  Nie możemy jednak zapomnieć, że w mikołajkach ważny jest też proces dochodzenia do prezentu.

Czytaj więcej „List do Mikołaja + kartki świąteczne DIY” »

4 Lip 2016

Nasza przygoda – Ugotuj mi Razem!

Ostatnio powróci jak kamfora temat Mam siedzących w domu i tego, że ich życie nie jest tak różowe jak to pokazują reklamy mleka modyfikowanego. I czytaliście już wiele, wiele razy, że najlepszym co może spotkać taką Mamę, która czuje się przytłoczona i nieco już zmęczona samotnością jest odwaga! Słychać rady typu: wszystkie te młode Kobiety powinny znaleźć w sobie siłę i motywację do częstego wychodzenia w domu, bo to daje naprawdę wiele…No dobrze! Łatwo powiedzieć! Wyjść! Ale dokąd….

Czytaj więcej „Nasza przygoda – Ugotuj mi Razem!” »

15 Cze 2016

Dlaczego dla dzieci kontakt ze zwierzętami jest tak ważny?

W życiu każdego dziecka przychodzi moment,  w którym zaczyna marzyć o zwierzaku, o przyjacielu…Sporej części z nas-Rodziców zwierzak kojarzy się jedynie z dodatkowymi obowiązkami. Chciałoby się rzec nie pamięta wół jak cielęciem był…Bo spójrzmy prawdzie w oczy czy kiedy byliśmy dziećmi nie marzyliśmy o własnym zwierzaczku? A jeśli go mieliśmy, to czy nie by on naszym najwierniejszym przyjacielem?

Czytaj więcej „Dlaczego dla dzieci kontakt ze zwierzętami jest tak ważny?” »

9 Kwi 2016

Rowerek z pedałkami – na co zwrócić uwagę?

Sezon rowery rozpoczęty. To już oficjalnie potwierdzona wiadomość. Czeka nas teraz wspaniały czas rodzinnych wycieczek jednośladami, spędzania aktywnie czasu na świeżym powietrzu, wypraw na łono natury z kocem piknikowym. To wszystko brzmi pięknie, ale…

…ale najpierw musimy kupić naszemu dziecko rower. I tu pojawia się wieki dylemat: który z dwukołowców wybrać? Na co zwrócić uwagę? Ciężka sprawa…

Postaram się Wam trochę pomóc… 🙂

Czytaj więcej „Rowerek z pedałkami – na co zwrócić uwagę?” »

18 Mar 2016

Mama ma wychodne! Dramat w trzech aktach.

Tak! Tak! To dziś nadszedł ten dzień! Wychodzimy. Nie będzie nas przez cały dzień. Kiedy ostatni raz wychodziłyśmy gdzieś bez dzieci, bez Męża? Nie pamiętamy…Ale w tej chwili to jest nie ważne. Ważne jest to, że My wychodzimy, a Oni zostają sami. I nagle doznajemy olśnienia – „Oni zostają sami…!”. I nasze głowy zaprząta właśnie tylko ta jedna, jedyna myśl…I co jest w tym wszystkim najśmieszniejsze? Poza nami nikt nie widzi problemu…

Czytaj więcej „Mama ma wychodne! Dramat w trzech aktach.” »