10 Mar 2017

Bez nich nie przebrnęłabym przez wiosenne porządki…

Po okresie mojego „zwisłego” humoru i nienawiści do sterty brudnych naczyń odradzam się z popiołów. Zawsze dopada mnie leń na wiosnę. Całe szczęście, że faza ta szybko mija i jak tylko promienie słońca zaczynają wpadać przez okno, zaczynają mi przeszkadzać brudne okna i prędzej czy później łapie za szmatę! Jako że jestem wprawionym „wojownikiem o czysty dom”, mam wypracowane kilka patentów na błyskawiczne i ekologiczne osiągnięcie zadowalającego stadium czystości mojego domostwa. Chcecie wiedzieć jakie? Czytaj więcej „Bez nich nie przebrnęłabym przez wiosenne porządki…” »

28 Paź 2016

Pyszne placuszki z cukinii w wersji dla dzieci i dla dorosłych

Dziś piątek! Dzień kulinarnych nowości. Jakoś zawsze tego dnia czuję, że muszę przygotować coś oryginalnego, co urozmaica naszą dietę. I poznałam lub wymyśliłam już naprawdę wiele wersji naleśników, często staram się wymyślić coś innego. Ileż można jeść naleśniki? Sięgam zatem po różne wariacje na temat placków ziemniaczanych, bo moja Rodzina naprawdę je uwielbia. Dziś zapraszam Was na placki bez ziemniaków, a z cukinią! Smacznego!

Czytaj więcej „Pyszne placuszki z cukinii w wersji dla dzieci i dla dorosłych” »

20 Lip 2016

Szczepionkowy zawrót głowy

Ostatnimi czasy wiele słyszy się o szkodliwości lub też konieczności szczepień. Ruch antyszczepionkowy przybiera na sile. Wiele toczy się też dyskusji internetowych, na forach, grupach facebookowych, w poczekalniach u lekarza lub na placach zabaw.

I jak to właściwie z tymi szczepionkami jest? Dla mnie jedno jest pewne – nie ma idealnej odpowiedzi na to pytanie.

Czytaj więcej „Szczepionkowy zawrót głowy” »

11 Kwi 2016

Co Ty wiesz o swoim metabolizmie?

Zauważyliście, że z wiekiem pogarsza się Wasz metabolizm? I nie mówię tutaj tylko o tyciu, a o tym znienawidzonym przez nas uczuciu ciężkości, o tej trapiącej nas senności i wiecznym zmęczeniu. Dobrze wiecie co to powoduje, nieprawdaż? I niby staramy się odżywiać zdrowo, jemy warzywa i owoce, pijemy wodę i ciągle gadamy o tym, że będziemy uprawiać sport. A i tak coś nie gra…Też tak miałam, ale ostatnio poznałam ciekawy sposób na odżywianie, który bardzo mnie przekonuje, jest w nm sporo logiki. Ten sposób to Metabolic Balance.

Czytaj więcej „Co Ty wiesz o swoim metabolizmie?” »

24 Lut 2016

Niewidzialne niebezpieczeństwo

Nie tak dawno byliśmy jeszcze na etapie projektowania domu, instalacji wewnątrz oraz wyboru sprzętu AGD – RTV. I nawet sobie nie wyobrażałam jak bardzo będzie to czasochłonne. Właściwie nad każdą drobnostką trzeba było się pochylić, zastanowić, umieścić na planie, przeanalizować wszystkie „za” i „przeciw”. Problemy jednak pojawiły się z zupełnie nieoczekiwanej strony. Otóż w czasie szukania opinii o instalacjach oraz sprzętach AGD – RTV, napotkaliśmy na szereg artykułów na temat niewidzialnych fal, które mogą być szkodliwe dla zdrowia naszego i naszych dzieci. Mowa tutaj głównie o promieniowaniu wytwarzanym przez kuchenki mikrofalowe, routery WiFi oraz telefony komórkowe (a tutaj biorę pod uwagę właściwie tylko najczęściej pojawiające się urządzenia). Opinie na temat ich szkodliwości były tak rozbieżne, że postawiłam sobie za punkt honoru zaznajomić się z nimi na tyle, aby mieć jakiś sprecyzowane zdanie na ten temat.

Zacznijmy więc przynudzać :).

Czytaj więcej „Niewidzialne niebezpieczeństwo” »

17 Lut 2016

Po pierwsze sprawdź skład!

Czy wiecie dlaczego warto zwracać uwagę na skład tkanin? Otóż około 75% substancji, które są zawarte w tkaninach wchłania się poprzez skórę do organizmu Waszego, ale także Waszego dziecka…Z tego właśnie powodu, zawsze powinniśmy zerknąć na metkę i poszerzyć zakres wiedzy w temacie tekstyliów, z którymi na co dzień ma kontakt nasze dziecko…

 

Czytaj więcej „Po pierwsze sprawdź skład!” »

15 Sty 2016

Higiena umysłu.

Życie nas nie rozpieszcza. Ciągle jesteśmy w biegu i codziennie borykamy się z najróżniejszymi problemami. Czasem mamy nawał pracy, czasem spadnie na nas choroba. Generalnie jest intensywnie. Dzieci dokładają swoją cegiełkę i nagle, tak całkiem znienacka nasz mózg się wyłącza i albo zaczynamy chorować na tumiwisizm i wszystko zawalamy, albo zaczynamy czuć złość i frustrację… No i jak z tym walczyć?

Czytaj więcej „Higiena umysłu.” »

30 Gru 2015

Przekąskowe S.O.S.

Sylwester w naszym domu! Czujemy emocje. Poza tym, że musimy: załatwić nianię do dzieci, zaliczyć fryzjera, kosmetyczkę, pięknie się ubrać, zrobić perfekcyjny makijaż za pomocą instruktażu z You Tuba, ale musimy także przygotować odpowiednią strawę dla naszych gości. I co tu przygotować, zwłaszcza, że ludków na imprezie będzie sporo, a do tego towarzystwo będzie bardzo różnorodne…

Czytaj więcej „Przekąskowe S.O.S.” »

26 Lis 2015

5 zdrowych kroków…

Jak każda kobieta stosowałam w życiu nie jedną, nie dwie a przynajmniej tysiąc diet. Przerobiłam diety od kapuścianej do garstkowej przez warzywną. Po trzydziestu latach życia wiem już, że nie ma najmniejszych szans na to, bym na jakiejś diecie wytrwała. Powodów tego jest kilka – za bardzo lubię jeść, za bardzo lubię gotować, za często organizuję spotkania ze znajomymi i za bardzo lubię próbować nowych smaków u znajomych, czy czasem w restauracjach (o mojej słabości do fast foodów już nawet nie wspomnę, bo wstyd :)). Nie ma nawet cienia szansy, bym sześć miesięcy wytrwała na diecie, no nie… Postanowiłam, zatem już siebie i innych nie oszukiwać i wprowadzić w rytm życia codziennego kilka zasad żywieniowych, by łatwiej mi było utrzymać linię, ale bym nie musiała się jakoś bardzo ograniczać jeśli chodzi o potrawy i smaki 😛

Czytaj więcej „5 zdrowych kroków…” »